معرفی بهترین کشورها برای اقامت از طریق خرید ملک

بهترین کشورها برای اقامت از طریق خرید ملک

امروزه بحث اخذ اقامت در کشورهای خارجه بسیار داغ می باشد از این رو این مسئله امری بسیار مهم و حساس است که می بایست آن را جدی گرفت. حال قصد ما از گرد آوری این مقاله این است که چگونگی و شرایط اقامت گرفتن در کشور موردنظر خود را برایتان شرح دهیم. خیلی از افراد هنوز نمی دانند که با خرید ملک می توان اقامت آن کشور را اخذ نمود اما خوشبختانه خبرهای خوبی در این باره برایتان داریم. قرار است همین امشب به رویای اخذ اقامت خاتمه دهیم.

به طور کلی می توان گفت یکی عاقلانه ترین روش هایی که می توان اقامت گرفت، خرید ملک در کشورهای خارجی است. ما اینجا هستیم تا گام به گام شما را راهنمایی کنیم. لازم به ذکر است برای خرید هر نوع ملکی چه در خارج از ایران و چه داخل، می بایست از افراد خبره در این زمینه کمک بخواهید تا شما را کمک کنند. برای مثال خرید ملک در شمال یکی از پرطرفدارترین اهداف ایرانی ها می باشد که نیازمند تحقیق است تا بتوان بهترین تصمیم را گرفت.

اگر مشتاق هستید تا با شرایط اقامت از طریق خرید ملک آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید تا سیر تا پیاز کار را شرح دهیم.

راهنمای اقامت از طریق خرید ملک

بیشتر افرادی که می خواهند از طریق خرید ملک در کشوری دیگر سرمایه گذاری کنند و یا اقامت بگیرند، در انتخاب آن کشور تردید دارند. توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدام ابتدا هدف خود را مشخص کنید

 هدف شما از خرید ملک کسب اقامت است یا کسب سود؟

به طور خلاصه شما هستید که مشخص می کنید که چه هدفی از این سرمایه گذاری دارید. اگر هدف اصلی شما گرفتن اقامت آن کشور است باید بدانید که برخی از کشورها فاقد این شرایط می باشند بنابراین ابتدا باید با کشورهایی که با خرید ملک اقامت می دهند آشنا شوید.

لیست بهترین کشورهایی که از طریق خرید ملک اقامت می دهند

  • ترکیه
  • یونان
  • اسپانیا
  • پرتغال
  • برزیل

چگونگی اخذ اقامت از طریق خرید ملک

خب تا به اینجا متوجه شده اید که با خرید ملک به راحتی می توان به برخی از کشورها مهاجرت نمود و این نکته را هم باید به یاد داشته باشید که همه کشورها با چنین شرایطی اقامت نمی دهند. حال برای این که کارتان را راحت کنیم، لیستی از بهترین کشورهایی که با خرید ملک اقامت می دهند را تهیه کرده ایم تا بهترین تصمیم را بگیرید.

شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

همه ما به خوبی می دانیم که کشور ترکیه یکی از پرطرفدارترین کشورها می باشد که روز به روز به جمعیت ایرانی ها در این کشور افزوده می گردد. شما می توانید با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار آمریکا، اقامت دائم کشور ترکیه را اخذ نمایید.

از آنجایی که کشور ترکیه در همسایگی شمال غرب ایران قرار دارد و تا حد نسبتا زیادی به مذهب مردمان ایران نزدیک است، اکثر ایرانیان ترغیب به خرید ملک در این کشور شده اند. به این نکته توجه داشته باشید که اتباع خارجی نمی توانند در مناطق روستایی نشین، مناطق نظامی و مزرعه ها ملک خریداری کنند.

همچنین کشور ترکیه بهترین کشور برای سرمایه گذارانی است که می خواهند به سودهایی کلان دست یابند. چرا که هر ساله توریست های زیادی برای تفریح و سیاحت وارد این کشور می شوند. خیلی از افراد بر این باورند که خرید ملک در ترکیه نسبت به دیگر کشورها ارزان تر است که در واقع اینگونه نیست همراه ما باشید تا با شرایط اخذ اقامت در کشورهای دیگر آشنا شوید.

شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان

دومین کشوری که می توانید با خرید ملک در آنجا اقامت کنید، کشور یونان است. این کشور بیشتر بافت تاریخی دارد و از حیث زیبایی بی نظیر است. البته که اخذ اقامت در کشور یونان از متقاضیان کمتری برخوردار است اما باز هم در گروه بهترین کشور ها قرار دارد. در شرایطی شما می توانید با خرید ملک به کشور یونان مهاجرت کنید که ملکی به ارزش 250 هزار یورو خریداری کنید. چنانچه صاحب یک کسب و کار بزرگ هستید و می خواهید آن را در خارج از کشور رونق دهید، به شما توصیه می کنیم حتما به اقامت طلایی کشور یونان به واسطه خرید ملک، فکر کنید.

ترکیه، بلغارستان، مقدونیه و آلبانی از همسایگان کشور یونان می باشند که هر ساله توریست های زیادی را جذب خود می کند. ویزایی که در یونان از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک کسب می کنید، گلدن ویزا نام دارد. همانطور که از اسم آن معلوم است، توسط این ویزا می توانید 5 سال قامت یونان را دریافت کنید. این شرایط باعث شد تا کشور یونان هر ساله پذیرای تعداد زیادی مهاجر شود.

نکته: شما می توانید از طریق سرمایه گذاری برای پدر مادر خود هم اقامت کشور یونان را اخذ نمایید.

شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا

برای اخذ اقامت در کشور اسپانیا مبالغ گوناگونی وجود دارد که سرمایه گذار با توجه به بودجه خود، می تواند ملک مورد نظر را خریداری نماید. با خرید ملکی به ارزش 150 هزار یورو می توان به کشور اسپانیا مهاجرت کرد. توجه داشته باشید که این روش شرایط خاص خود را دارد برای مثال می بایست 184 روز در کشور اسپانیا بمانید تا موفق به کسب اقامت سالانه شوید. بعد از 5 سال می توانید اقامت دائم اسپانیا را هم اخذ نمایید.

حال اگر بخواهید گلدن ویزای اسپانیا را دریافت نمایید، باید 500 هزار یورو از سرمایه خود را در این کشور سرمایه گذاری کنید تا پس از 5 سال اقامت این کشور را بگیرید با این تفاوت که دیگر لزومی ندارد 184 روز در خاک اسپانیا حضور داشته باشید.

 نکته مهم: جزایر قناری یکی از پرطرفدارترین و بهترین مناطق می باشد که می توان برای خرید ملک انتخاب کرد. این جزایر در منطقه قاره آفریقا قرار گرفته که از لحاظ سیاسی جزو اسپانیا است. علاوه براین اگر در کشور اسپانیا ملکی خریداری کنید، آزادانه می توانید به کشورهای عضو شینگن هم سر بزنید که این بهترین مزیت محسوب می شود.

شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال

پرتغال یکی از کشورهایی است که مردمان آن بسیار خون گرم هستند که این موضوع یکی از دلایل انتخاب آن برای کسب اقامت باشد. برای آن که بتوان در پرتغال ملکی را خریداری نمایید و به واسطه خرید آن ملک اقامت پرتغال را داشته باشید، باید 500 هزار یورو سرمایه کنار بگذارید. اگرچه مبلغ های دیگری هم برای اخذ اقامت پرتغال وجود دارد مثلا برخی از مستغلات ابنیه قدیمی می باشند که 280 تا 350 هزار یورو ارزش دارند. اگر بخواهیم جزئی تر به مبحث اقامت در این کشور نگاه کنیم، باید بگوییم که کشور پرتغال هیچگونه محدودیت خاصی برای تمدید اقامت در نظر نگرفته است با این حال راه اقامت برایتان تا حدودی هموار است.

خرید ملک در پرتغال چه مزایایی دارد؟

هر چقدر که ارزش و مزایای اقامت یک کشور بیشتر باشد، قاعدتا می بایست مبلغ بیشتری هم صرف رفاه خود کنید. به طور مثال قیمت ملک در شمال ایران روز به روز در حال افزایش است اما باید به این نکته هم توجه کرد که مزایا و امکانات این منطقه روز به روز در حال افزایش می باشد. حال در این قسمت می خواهیم به شرح 4 مزیت اصلی خرید ملک در پرتغال پردازیم:

  1. همراهی با خانواده در کشور پرتغال
  2. کسب اقامت دائم بعد از 5 سال
  3. امکان تردد در 26 کشور عضو شینگن
  4. کسب درآمد و تحصیل در پرتغال

نکته: برای اخذ اقامت در کشور پرتغال می بایست فاقد سوء پیشینه کیفری باشید.

شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در برزیل

بیشتر افرادی که می خواهند در کشورهای پیشرفته تر املاک و مستغلات خریداری کنند، قطعا برزیل جزو اولویت هایشان می باشد. لازم به ذکر است که شهرهایی که در نواحی ساحلی قرار دارند، از قیمت بیشتری هم برخوردار هستند. برای خرید ملک در برزیل باید 250 هزار دلار آمریکا سرمایه اولیه داشته باشید. افرادی که شهر برزیل را انتخاب می کنند می توانند پس از 30 روز حضور در این کشور، اقامت دوساله را اخذ نمایند.

اگر تمایل به پرداخت مبلغی کمتر به جهت خرید ملک در برزیل را دارید، می توانید مناطق شمال و شمال شرقی این کشور را انتخاب کنید چرا که میزان سرمایه برای خرید املاک در این مناطق 175 هزار دلار آمریکا مشخص شده است.

خرید املاک روستایی و زمین هایی که به مرز ملی برزیل نزدیک می باشند، برای اتباع خارجی غیر قابل فروش هستند. یکی از مهم ترین دلایلی که بیشتر افراد برزیل را برای خرید ملک انتخاب می کنند، آب و هوای آفتابی و طبیعت بکر آن می باشد.

سخن پایانی

هرآنچه که باید در مورد کسب اقامت از طریق ملک در کشورهای خارجی را بدانید را برایتان شرح داده ایم. چنانچه قصد خرید ملک در بهترین مناطق را دارید ابتدا در مورد کشور موردنظر و تاریخچه آن اطلاعات کافی بدست بیاورید تا از خرید خود پشیمان نشوید. به طور مثال برای خرید املاک در بهترین نقاط شمال ابتدا باید با بهترین محله آشنا شوید و مزایای هریک را با دیگری مقایسه کنید.

توصیه آخر این که سعی کنید کشورهایی را برای خرید ملک انتخاب نمایید که نرخ کنترل بر روی فساد آن مثبت و ترجیحا به 2.5 نزدیک باشد. چرا که هر چقدر این عدد بالاتر از صفر باشد، نشان دهنده کنترل قوی تر بر فساد است.  امیدواریم مطالب برایتان مفید بوده باشد از این که تا انتها همراه مازی ملک بوده اید بی نهایت سپاسگذاریم.

پرسش و پاسخ متداول در خصوص خرید ملک و دریافت اقامت

برای خرید ملک در خارج کشور می بایست به چه نکاتی توجه داشت؟

از آنجایی که پروسه خرید ملک و سرمایه گذاری در کشوری به جز کشور خود، زمان بر و ریسک پذیر می باشد باید تحقیقات زیادی انجام دهید. توصیه می کنیم برای هر قدمی که می خواهید بر دارید، با مشاورین خبره در تماس باشید.

با خرید ملک در کدام کشورها می توان اقامت اخذ نمود؟

اسپانیا، پرتغال، برزیل، یونان و ترکیه در گروه بهترین کشورها جهت خرید ملک برای اقامت قرار دارند.

آیا می توان در کشور کانادا و آمریکا از طریق خرید ملک اقامت کسب نمود؟

جواب این سوال خیر است، زیرا در کشور آمریکا و کانادا تنها می توانید با خرید ملک سرمایه گذاری کنید و دریافت اقامت امکان پذیر نمی باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه