مهم‌ترین نکات خرید ویلا در شمال که باید بدانید!

7 نکته خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال از گذشته تا کنون یکی از پرتقاضا ترین یا بهتر است بگوییم پرسودترین معاملات بوده است. سوالات بسیاری وجود دارد که ذهن خریداران ویلا در شمال را مشغول خود کرده است در این مقاله سعی کردیم پرتکرار ترین و مهم ترین سوالات راجع به نکات خرید ویلا در شمال بپردازیم تا اگر قصد دارید یک ویلای لوکس در شمال داشته باشید بسیار هوشمندانه عمل کنید.

هفت نکته مهم برای خرید ویلا در شمال

  1. انتخاب منطقه جغرافیایی
  2. نوع بافت فرهنگی و اجتماعی محل قرار گیری ویلا
  3. نوع سازه ویلا و سن بنا و فرد یا شرکت سازنده
  4. میزان بودجه مورد نیاز برای خرید ویلا در شمال
  5. موقعیت ویلا( ویلا کوهپایه ای،ویلا شهرکی،ویلا ساحلی،ویلا جنگلی،باغ ویلا)
  6. بررسی اسناد و مدارک ویلا در شمال
  7. نحوه انتخاب مشاور املاک متعهد

هانطور که در پاراگراف اول ذکر کردیم سوالات و نکات بسیار مهمی در رابطه با خرید و فروش ویلا در شمال وجود دارد و هستند خریدارانی که در این امر دچار سردرگمی و اشتباهات

۱. انتخاب منطقه جغرافیایی برای خرید ویلا در شمال

 شاید اولین سوالی که بعد از فکر کردن به خرید ویلا در شمال به ذهنتان میرسد  این باشد که در کجای شمال ویلا بخریم بهتر است؟ انتخاب منطقه ویلا معمولا براساس عوامل مختلفی صورت میگیرد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1/1 – یکی از بستگان و آشنایان در منطقه خاصی از شمال ویلا داشته و آن منطقه را به شما پیشنهاد میدهند مثلا اگر ویلای آنان در چالوس باشد بعید نیست شما بفکر خرید ویلا در چالوس بیافتید.

1/2 – تجربه مسافرت قبلی شما به مناطق مختلف شمال و اینکه در هر منطقه ای چه خاطراتی برای شما باقی مانده میتواند روی تصمیم شما تاثیر بگذارد  مثلا دوستی شما با بومیان شهر تنکابن میتواند زمینه تصمیم خرید ویلا در تنکابن را برای شما فراهم آورد.که البته بسته به نوع روابط شما و شخصیت فرد مقابل می تواند ریسک خرید ویلا در شمال را بالا یا پایین ببرد.

1/3 – جذب تبلیغات ،بیش از خرید ویلا شمال شده اید و اقدام به خرید ویلا در آن منطقه خاص  می کنید.در تجربیات ما از رفتارمشتریان مشاهده شده که اوج گیری رقابت برای فروش ویلا در شمال در یک منطقه خاص بر اثر فعالیت زیاد دلالان در آنجا بسیار فراگیر شده است. مثلا تبلیغات زیاد خرید ویلا در چمستان می تواند شما را جذب شهر چمستان نماید. پیشنهاد ما برای استفاده از اینگونه  روش بصورت محتاط گونه می باشد چون این تبلیغات صرفا با هدف تجاری بوده  و معمولا سعی بر فروش ویلا در آن منطقه به هر شکلی داردکه این موضوع می تواند ریسک بالایی برای شما داشته باشد.

1/4 – معاوضه ملک در سایر شهرهای کشور با ملک در شمال کشور به اینصورت که بصورت اتفاقی پیش آمده که در جمع همکاران و دوستان شما یک ویلا مناسب در شمال به شما پیشنهاد می شود و در عوض آپارتمان شما در کرج یا تهران را بعنوان ثمن معامله از شما قبول می کند. مثلا معاوضه ویلا در متل قو با آپارتمان در تهران که این روش هم مزایایی چون عدم نیاز به فروش نقدی ملک خود و اطمینان تا حدی زیادی به آشنا و همکار و معایبی چون محدود بودن گزینه های انتخابی می باشد.

1/5 – مراجعه به مشاورین املاک فعال در شمال کشور که در قسمت هفتم یعنی نحوه انتخاب مشاور املاک متعهد مفصل به آن می پردازیم.البته عواملی دیگری وجود دارد که جزء موارد خاص می باشد.نکته دوم با توجه به بافت فرهنگی و اجتماعی محل قرار گیری ویلا پیش آمده  برخی از افراد با خرده فرهنگها و آداب اجتماعی متفاوت با محل ویلای خیرداری شده در یک منطقه از شمال دچار آسیب روحی روانی برای خود و ساکنین آن محدوده  شده اند.برای جلوگیری از این موضوع بهتر است راجع به آن تحقیق نمایید.

2- نوع بافت فرهنگی و اجتماعی محل قرار گیری ویلا

افراد یا شرکت های سازنده خوشنام و برند برای چند میلیون سود بیشتر حاضر به از دست دادن اعتبار خود نیستند و سعی دارند در پروسه ساخت ویلا در شمال نهایت استانداردهارا رعایت نمایند.از این رو توصیه می شود از خرید ویلای ارزان در شمال چشم پوشی کنید.تا جان و سرمایه خود را به خطر نیاندازید و قبل از اقدام به خرید بجز چک کردن مدارک ساخت ویلا، از نحوه عملکرد سازنده ویلا یا پیمانکار ساخت ویلا در شمال پرس و جو نمایید.برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه پیمانکاری در سایت مازی ملک مراجعه کنید.

3- میزان بودجه مورد نیاز برای خرید ویلا در شمال

شما برای خرید هر چیزی با توجه به نیاز های خود و امکانات آن محصول و بودجه ای مطابق با بودجه در نظر گرفته شده ، بهترین تصمیم برای خرید را اخذ می نمایید.در برخی موارد پیش آمده خرید شما از سقف بودجه در نظر گرفته شده فراتر می رود و دردسرهایی برای تامین مازاد آن برای شما ایجاد مینماید.البته برای خرید ویلا در شمال این موضوع اهمیت چندانی ندارد چون باعث می شود انتخاب های بیشتری پیش روی شما باشد و از ارزش افزوده مازاد هم بهرمند شوید.

در حالت کلی در نیمه اول سال 1401 برای خرید ویلای فلت در شمال حدود 2 میلارد بودجه نیاز دارید اگر به خرید ویلای استخردار در شمال فکر میکنید  باید 30% به این مبلغ بی افزایید.خرید ویلای لاکچری در شمال از 30 میلیارد تومان آغاز و گاها تا 500 میلیارد تومان هم می رسد.

البته این قیمتها تقریبی می باشد  و با توجه به تجربیات و گستره فعالیت مازی ملک در زمینه خرید و فروش ملک  که در استان مازندران می باشد ،بسته به شرایط اقتصادی قابل تغییر است. بهرحال اگر نیاز فوری به استعلام قیمت ویلا در شمال را دارید با کارشناسان مازی ملک تماس بگیرید.

4- موقعیت ویلا( ویلا کوهپایه ای،ویلا شهرکی،ویلا ساحلی،ویلا جنگلی،باغ ویلا)

همانطور که میدانید با توجه به وجود مناطق مختلف اقلیم در مازندران انتخاب موقعیت ویلا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.بطور مثال اگر فردی هستید که بدنبال آرامش و سکوت  در یک آخر هفته در ویلای خود میگردید باید به خرید ویلا جنگلی در شمال فکر کنید و برای استفاده از آب و هوای خشک و خنک در تابستان و برف در زمستان خرید ویلا در ییلاق شمال پیشنهاد می شود.

پیشنهاد ویژه مازی ملک قبل از خرید ویلا در شمال به شما هموطنان عزیزی که تجربه زیادی از مناطق مختلف شمال کشور را ندارید،اجاره یکساله ویلا در مازندران می باشد.به این صورت شما میتوانید منطقی ترین تصمیم برای خرید ویلا در مازندران با موقعیت مناسب با روحیات خود و اعضای خانواده تان بگیرید.

5- بررسی اسناد و مدارک ویلا در شمال

شاید همه نکات بالا اهمیت زیادی در خرید ویلا در شمال را داشته باشد اما رعایت این مورد به تنهایی به اندازه همه آنها مهم است.بطوری که اطلاعات ناقصی که حتی برخی از مشاوران املاک و افراد غیر حرفه ای در فضای مجازی یا تحقیقات میدانی به شما ارائه می دهند باعث ایجاد دردسرهایی برای شما خواهد شد که به راهروهای دادگاه ختم میشود.

اگر بخواهیم به یکی از این اطلاعات ناقص اشاره کنیم ،چندی پیش در یکی از مقاله های سایت املاکی مقاله ای خواندم که در آن به سند شورایی اشاره شده بود که جهت اطلاع شما می نویسم که همچین سندی وجود ندارد. منظور آنها مبایعه نامه ای می باشد که ممهور به مهر شورای شهر یا روستا می باشد که طبق قانون ،شوراها حق مهر و امضا پای هیچ قراردادی را ندارند.تنها متولی صدور سند رسمی برای املاک شمال سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد.با بررسی اسناد مالکیت زمین می توانیم با تشخیص انواع آنها مانند سند ششدانگ ،سند مشاع،سند اصلاحات ارضی،سند اوقافی و…… می باشد.

بطور کل اسناد مالکیت زمین شامل :مبایعه نامه رسمی ،اسناد صادره از دادگاه جهت انحصار وراثت ،اسناد خرید ملک از نهادهای حکومتی ،سند ششدانک،سند مشاع ،سند اصلاحات ارضی،سند اوقافی ،سند جنگل جلگه ای  می باشد که می توان با بررسی و استعلام از مراجع ذیصلاح  به اصالت آنها پی برد.

6- نحوه انتخاب مشاور املاک متعهد

همه شش نکته قبلی که میتواند راهنمای شما برای خرید ویلا در شمال باشد بسیار گسترده تر و بکار گیری آنها نیاز به تجربه زیاد دارد.با توجه به اینکه تجربه همیشه با هزینه های زیادی همراه است پیشنهاد ما یک مشاور آشنا به امور ملکی در شمال است که از ابتدای کار تا انتهای خرید ویلا در مازندران همراه شما باشد تا با استفاده از تجارب آن مشاور املاک در شمال و خواسته ها و محدودیتهای خود بهترین انتخاب برای خرید ویلا در شمال را به انجام برساند.از یکی از طرق زیر می توانید سلامت کاری و حرفه ای مشاور را تشخیص دهید:

رزومه مشاور :

یک مشاور املاک حرفه ای در شمال که سابقه فعالیت ملکی خوبی دارد حتما مشتریان راضی از معاملات گذشته را دارد.از آنها  بخواهید سه نمونه معامله آخر خود و شماره مشتریان را برای استعلام در اختیار شما قرار دهد و در این خصوص تعارف نکنید.

مشاور باشد و نه صرفا معرف فایل :

وقتی هدف صرفا فروش ملک به شما باشد مطمعنا مشاور نمیتواند کاملا بی طرف بوده چون سود او در انجام معامله به هر نحو می باشد. یک مشاور املاک معتبر در شمال باید بتواند به ملکه های دیگری که همکاران پیشنهاد می دهند هم فکر کرده و اگر مناسب به شما می باشد را مورد ارزیابی قرار داده  و به شما پیشنهاد دهد. به این صورت به طور کاملا بی طرف مزایا و معایب خرید ویلا در شمال را برای شما آشکار خواهد کرد. بروز باشد. سایت املاک معتبر در شمال و وبلاگ ملکی خود را داشته باشد. امروزه حضور در فضای مجازی به ویژه داشتن سایت اندازه یک دفتر املاک شماره اهمیت دارد.

 صرف فعالیت مشاور املاک در شمال در پلتفرم های عمومی آگهی خرید و فروش ملک در شمال نمی‌تواند تخصص و مهارت و تجربه و اصالت آن مشاور را اثبات کند و  همانند مشاور بدون دفتر املاک و پروانه کسب املاک می باشد  که برای به دست آوردن کمیسیون  از معاملات به هر نحوی عمل میکند.

 برای شما که بدون مراجعه حضوری به شمال بفکر مشورت با یک مشاور املاک معتبر در شمال هستید  جستجو در گوگل و یافتن سایت املاک معتبر در شمال می تواند گزینه مناسبی باشد. عبارت مازی ملک را در گوگل جهت خرید و فروش ملک در مازندران سرچ کنید و نهایت استفاده را از خدمات این سایت املاک ببرید.

 در حال خرید و فروش ملک در مازندران نه تنها بک  خرید مفرح و شاد می باشد بلکه می تواند سرمایه شما را چندین برابر کرده و از عواید آن هم لذت ببرید.سایت املاک مازی ملک  آرامشی بوسعت جنگل های شما را برای شما آرزو دارد. یک مشاور املاک معتبر در شمال باید بتواند به ملکه های دیگری که همکاران پیشنهاد می دهند هم فکر کرده و اگر مناسب به شما می باشد را مورد ارزیابی قرار داده  و به شما پیشنهاد دهد.

  به این صورت به طور کاملا بی طرف مزایا و معایب خرید ویلا در شمال را برای شما آشکار خواهد کرد.بروز باشد. سایت املاک معتبر در شمال و وبلاگ ملکی خود را داشته باشد.امروزه حضور در فضای مجازی به ویژه داشتن سایت اندازه یک دفتر املاک شماره اهمیت دارد.

 صرف فعالیت مشاور املاک در شمال در پلتفورم های عمومی آگهی خرید و فروش ملک در شمال نمی‌تواند تخصص و مهارت و تجربه و اصالت آن مشاور را اثبات کند و  همانند مشاور بدون دفتر املاک و پروانه کسب املاک می باشد  که برای به دست آوردن کمیسیون  از معاملات به هر نحوی عمل میکند.

 برای شما که بدون مراجعه حضوری به شمال بفکر مشورت با یک مشاور املاک معتبر در شمال هستید  جستجو در گوگل و یافتن سایت املاک معتبر در شمال می تواند گزینه مناسبی باشد. عبارت مازی ملک را در گوگل جهت خرید و فروش ملک در مازندران سرچ کنید و نهایت استفاده را از خدمات این سایت املاک ببرید.در حال خرید و فروش ملک در مازندران نه تنها بک  خرید مفرح و شاد می باشد بلکه می تواند سرمایه شما را چندین برابر کرده و از عواید آن هم لذت ببرید.

سایت املاک مازی ملک آرامشی به وسعت جنگل های شمال را برای  شما آرزو دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه