همه چیز در مورد احد عظیم زاده و الماس خاورمیانه متل قو

مازی ملک توجه شما را به این مقاله جلب می کند”

بیوگرافی احد عظیم زاده:

من احد عظیم‌زاده هستم. در ۱۰ آذر ۱۳۳۶ در ده اسفنجان در شهرستان اسکو متولد شدم. هفت ساله بودم که پدرم را از دست دادم و یتیم شدم.امکانات مالی‌مان اجازه نمی‌داد به مدرسه بروم و فقط پس از رفتن به کلاس اول مجبور شدم پشت دار قالی بنشینم و قالیبافی کنم. تا ۱۳ سالگی روزها قالی می‌بافتم و شب‌ها درس می‌خواندم. چاره‌ای نبود، وسع مالی ما جز این اجازه نمی‌داد.خاک خوردم و زحمت بسیار کشیدم. در سال ۲بار بیشتر نمی‌توانستیم برنج بخوریم. یک بار روز ۲۱ ماه رمضان و بار دوم شب چهارشنبه‌سوری. آرزو داشتم یا خلبان شوم یا پولدار و برای رسیدن به این آرزوها بسیار زحمت کشیدم.
کارم را با به دوش کشیدن پشتی و قالی‌های کوچک و بردن آن از اسفنجان یا اسکو برای فروش آغاز کردم. در آغاز کار از هرکدام از آنها یک یا دو تومان (نه هزار یا ۲هزار تومان) سود می‌کردم. پنج سال اینچنین سخت کار کردم. بسیار دشوار بود. اما پشتکار و اعتقاد به هدف با توکل به خدا تحمل سختی‌ها را آسان می‌کرد. در ۱۸ سالگی توانستم ۲۰ هزار تومان پس‌انداز کنم، اما فشارها همچنان ادامه داشت تا این‌که مجبور به ترک تحصیل شدم.
غصه یتیمی چون باری سنگین به دوشم بود. (بغض می‌کند) یتیم هیچ‌کس را ندارد. کارمند، کارگر، بانکی، کاسب و هرکس دیگری شب که به خانه‌اش می‌رود دستی به سر و روی بچه‌اش می‌کشد. اما یتیم این محبت بزرگ را ندارد. شب‌ها، شب‌های جمعه پاهایش را در بغل می‌گیرد و به انتظار می‌نشیند. در انتظار آن کس که دستی به سرش بکشد…در این فکر بودم که سرمایه‌ام را افزایش بدهم تا بتوانم کاری بکنم. می‌خواستم یک کارگاه فرشبافی راه بیندازم. سراغ پسرعموی پدرم رفتم و از او ۲۰ هزار تومان قرض کردم و ۶۰ هزار تومان هم از بانک وام گرفتم. سرمایه‌ام شد ۱۰۰ هزار تومان یعنی به اندازه یک تراول صد تومانی امروزی.وقتی این پول دستم آمد تازه به فکر افتادم که چه بکنم. چه ایده جدیدی داشته باشم؟ ماه‌ها فکر کردم. آن روزها چون انقلاب پیروز شده بود تا ۲ سال به هیچ ایرانی پاسپورت نمی‌دادند. در این مدت فکر کردم و فکر کردم تا به این نتیجه رسیدم که با صادرات کارم را شروع کنم. اما هیچ اطلاعاتی نداشتم. شنیده بودم آلمان مرکز تجارت فرش است. ویزا گرفتم و به هامبورگ رفتم و در یک مسافرخانه یا پانسیون مستقر شدم. به سالن‌ها و انبارهای فرش آنجا سرزدم و با سلیقه‌ها آشنا شدم. آنجا به من گفتند ثروتمندان برای خرید فرش به سوئیس می‌روند. ویزای ۱۵ روزه سوئیس گرفتم و به ژنو رفتم.زبان هم نمی‌دانستم. در یک هتل با تاجری آشنا شدم و او ایده اصلی را به من داد: فرش گرد بباف. در آن دوران در ایران فرش گرد بافته نمی‌شد و کیفیت تولید فرش و رنگ‌بندی‌ها هم مناسب نبود. چای و قهوه‌ام را خوردم و همان روز به ایران برگشتم. به ده خودمان آمدم و ساختمانی اجاره کردم. دستگاه خریدم، با ۱۰ درصد نقد و بقیه اقساط. ابریشم هم قسطی خریدم. انسان باید ریسک‌پذیر باشد و من هم ریسک کردم. با دست خالی و از هیچ.شروع به بافتن فرش گرد کردم و چند نمونه که بیرون آمد سر و کله تاجران آلمانی پیدا شد و آنان به اسفنجان آمدند. باور می‌کنید یا نه؟ در اولین معامله ۶٫۵ میلیون تومان نقد پرداختند و شش میلیون تومان هم چک دادند! آن شب از شدت هیجان نخوابیدم. احساس آن شب را خوب به خاطر دارم. سرمایه ۱۰۰ هزار تومانی من که ۸۰ هزار تومانش قرض بود در کارخانه اجاره‌ای اینچنین سودی نصیب من کرده بود، در اولین قدم…  کسب و کارم رونق گرفت و صادراتم را به آلمان، ایتالیا، سوئیس، انگلیس، بلژیک و دیگر کشورها آغاز کردم. بسیار سفر کردم و ایده‌های جدید دادم. از موزه‌های فرش کشورها بازدید می‌کردم و از طرح‌ها اقتباس یا از آنها عکس می‌گرفتم و با الهام از آنها و تلفیق طرح‌ها، ایده‌های نو بیرون می‌دادم. در این مدت سلیقه مشتریان را شناختم.
اصول کار خودم را پیدا کردم. من شریک ندارم. هیچ‌گاه نداشته‌ام و نخواهم داشت. اگر شریک خوب بود، خدا برای خودش شریک می‌گذاشت.

اصل دیگر من احترام به مشتری است، هر که می‌خواهد باشد. پیش مشتری مثل سربازی که جلوی تیمسار خبردار می‌ایستد، با احترام می‌ایستم. اتکای خودم اول به خدا و دوم به ایده و تفکر و پشتکار و ریسک‌پذیری خودم است. بسیار ریسک می‌کنم،بسیار.کمی بعد در بازدید از هتل‌های معروف جهان تصمیم گرفتم وارد کار ساخت بزرگ‌ترین پروژه هتل کشور شوم. تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌ام. تمام مصالح این پروژه خارجی و بهترین است.سنگ برزیل، شیشه بلژیک، دستگیره در انگلیس و تاسیسات آلمانی است. کابین چهار آسانسور نیز از طلای ۱۸ عیار است. این هتل ۳۴۰ واحد مسکونی در ۲۵ طبقه، هفت طبقه سالن ورزشی، ۳۴ طبقه هتل، ۷ رستوران روی دریاچه، ۱۰ هزار متر شهر آبی، ۷۰ هزار متر زمین آمفی‌تئاتر، ۹۰ هزار متر زمین گلف و ۲ باند هلیکوپتر دارد. فقط قرارداد نورپردازی این پروژه با فرانسوی‌ها ۹ میلیون دلار (۹ میلیارد تومان)‌ است. این پروژه آبروی کشور است و من با افتخار روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌ام. من ایران را دوست دارم. بروید بگردید حتی یک دلار و ریال در خارج کشور ندارم و سرمایه‌گذاری یا ذخیره نکرده‌ام….می‌پرسید چه احساسی نسبت به پول دارم؟ پول دیگر مرا ارضا نمی‌کند. هدف من کارآفرینی است. تنها در پروژه آن هتل ۶۰۰ نفر به طور مستقیم کار می‌کنند.من ۲ بار برنده تندیس الماس بزرگ‌ترین بیزینس‌من جهان شدم و بزرگ‌ترین صادرکننده فرش کشور هستم. اما می‌دانید بزرگ‌ترین افتخار من چیست؟
یتیم‌نوازی. افتخار می‌کنم ۲ سال خیر نمونه کشور شدم. افتخار می‌کنم جزو ۱۰۰ کارآفرین برتر کشور هستم. دوست دارم اشتغال زایی کنم. دوست دارم سفره مرتضی علی باز کنم، معتقدم خدا من را وسیله قرار داده است. هم‌اکنون ۱۰۷۰ بچه یتیم را زیر پوشش دارم و با خودم پیمان بستم تا عمر دارم هر سال ۱۰۰ بچه به آنها اضافه کنم. وصیت کرده‌ام وقتی مردم تا ۱۰ سال بعد از عمرم هر سال ۱۰۰ بچه یتیم اضافه شود و مخارج همه یتیم‌ها را از محل ارثم بپردازند. بعد از ۱۰ سال هم اگر بازماندگانم لیاقت داشتند، راه من را ادامه می‌دهند. سفره که می‌اندازیم برای یتیم‌ها و می‌آیند و غذا می‌خورند، کیف می‌کنم. گریه می‌کنم و حال می‌کنم.در یک مراسمی بچه‌ها دورم جمع شده بودند و هر کس چیزی می‌خواست. در این میان دختربچه‌ای به من نزدیک شد و به جای آن که چیزی بخواهد، فقط خواست دستم را ببوسد. مهرش بدجور به دلم نشست. خواستم فردا بیایند دفترم. آن دختر الان دخترخوانده من است. روی پایم نشست و بابایی صدایم کرد. من به هر دخترم ۵۰ میلیون تومان جهاز دادم و مقرر کردم به این یکی ۱۰۰ میلیون تومان جهاز بدهند. این دست خداست که مهر این دختر را به دل من انداخت.
یتیمی سخت است. بهترین ساعات عمر من زمانی است که در خدمت یتیمان هستم.
پول را برای چه می‌خواهیم؟ خدا به ما داده و ما هم باید به بقیه بدهیم.ما وسیله هستیم. باید بخشید و بی‌منت و زیاد بخشید. این توصیه من به همکارانم است. من از زیر صفر شروع کردم.  توصیه من به جوانان این است که منطقی فکر کنند. این گونه نبوده که شب بخوابم، صبح پولدار شوم. خاک خوردم و رنج کشیدم و آثار این رنج هنوز در من هست. امیدشان به خدا و فکر و بازوی خودشان باشد. درستکار باشند و تلاش و تلاش و تلاش کنند. این فرمول من است..

آقای احد عظیم زاده کارفرمای پروژه : دوست داشتم در کشور عزیزمان هتل ۳۵ طبقه ی بین المللی را احداث و راه اندازی نمایم. در حال حاضر ۶۵۰ نفر در این پروژه مشغول به کار می باشند که ۵۰۰ نفر در روز و ۱۵۰ نفر در شب کار می کنند، اگر ساخت این پروژه به اتمام برسد ۱۰۰۰ نفر در این مجموعه که شامل هتل، مجموعه ورزشی، اسکله، پارکینگ طبقاتی، مسکونی وتجاری می باشد مشغول به کار خواهند شد.

انتظار دارم دولت از این پروژه ملی حمایت کند تصمیم دارم اگر از این پروژه حمایت شود، این پروژه را بصورت زنجیره ای در ده استان مهم کشور راه اندازی نمایم.

 

مجتمع عظیم تجاری، مسکونی، توریستی، ورزشی، و تفریحی هتل ۵ ستاره دولوکس بین المللی قو در زمینی به مساحت ۴۳ هزار و ۲۶۳ متر مربع و با زیر بنای مفید ۱۷۳ هزار متر مربع به شرح زیر در حال احداث می باشد.
– مجتمع مسکونی نگین پویا: این مجموعه شامل برجهای دوقلوی ۲۵ طبقه که دارای ۳۰۰ واحد آپارتمان مسکونی بسیار شیک و مدرن می باشد.
– مجتمع تجاری نگین پوریا: این مجموعه در سه طبقه با ورودی مجزا از بخش مسکونی در حال احداث می باشد.
– هتل ۵ ستاره دولوکس بین المللی: در ۳۵ طبقه شامل ۳۳۷ اتاق فوق العاده لوکس با تجهیزات کامل رفاهی و ۱۴ عدد رویال سوئیت استثنائی می باشد.


مجتمع عظیم تجاری، مسکونی، توریستی، ورزشی، و تفریحی هتل ۵ ستاره دولوکس بین المللی قو در زمینی به مساحت ۴۳ هزار و ۲۶۳ متر مربع و با زیر بنای مفید ۱۷۳ هزار متر مربع به شرح زیر در حال احداث می باشد.
– مجتمع مسکونی نگین پویا: این مجموعه شامل برجهای دوقلوی ۲۵ طبقه که دارای ۳۰۰ واحد آپارتمان مسکونی بسیار شیک و مدرن می باشد.
– مجتمع تجاری نگین پوریا: این مجموعه در سه طبقه با ورودی مجزا از بخش مسکونی در حال احداث می باشد.
– هتل ۵ ستاره دولوکس بین المللی: در ۳۵ طبقه شامل ۳۳۷ اتاق فوق العاده لوکس با تجهیزات کامل رفاهی و ۱۴ عدد رویال سوئیت استثنائی می باشد.

امکانات ویژه برجهای مسکونی، تجاری و هتل

۱- نور پردازی فضاهای داخل برای اولین بار در کشور توسط شرکت SSF فرانسوی در حال اجرا می باشد که از LEDهای Transparent , RGB تشکیل یافته است که کل سقف تجاری را پوشش می دهد.
۲- نورپردازی نمای خارجی از پروژکتورهای ۳ بعدی استفاده شده که قادر به ساخت تصاویر ۳ بعدی در فضا و روی ساختمان می باشد، استفاده از لیزر بر بام، ساختمان را از فاصله ۵۰ کیلومتری مشخص می نماید.
۳- در قسمت های مختلف پروژه ۳۱ دستگاه آسانسور موجود می باشد، که ۴ دستگاه دارای کابین طلای اصل   می باشد.
۴- پیش بینی ساحل بی نظیر برای هموطنان عزیز که شامل پارک آبی، شهربازی، رستوران آکواریوم و… می باشد.
۵- ۳ باند فرود هلی کوپتر بر روی هتل و برجهای مسکونی همراه با ۳ خلبان و هلی کوپتر و امکان استفاده برای ساکنین در صورت تقاضا.
۶- استفاده از سنگهای وارادتی (سانتا سیسیلیا) برزیل در مجتمع مسکونی و تجاری.

۷- آشپز خانه مجتمع مسکونی به صورت فول فرنیچر از نوع میله  یا بوش آلمان خواهد بود.

تأسیسات ویژه در نظر گرفته شده جهت بخش مسکونی و تجاری

۱- بخش مسکونی و تجاری مجهز به سیستم BMS می باشند.
۲- جهت تهویه مطبوع واحدهای مسکونی از سیستم VRV ساخت کارخانه دایکین ( ژاپن و بلژیک) استفاده شده است به طوری  که با کنترل از راه دور امکان روشن و خاموش کردن آنها وجود دارد.
۳- جهت تهویه مطبوع بخش تجاری از سیستم فن کویل و هوا ساز استفاده شده است و چیلرهای بخش تجاری ساخت کارخانه مک کوی ایتالیا و از نوع هوا خنک (air cooled) می باشد.

طرح ویژه بازدید از پروزه – (۱۳۹۰/۱۲/۲۹)

بدینوسیه از کلیه مسافران گرامی که قصد گذراندن تعطیلات خود را در استان زیبا و سر سبز مازندران را دارند دعوت به عمل می آید تا از واحد های نمونه تجاری و مسکونی پروژه ملی و منحصر به فرد قو الماس خاورمیانه بازدید نمایند.

 

معرفی و بررسی برج های قو الماس خاورمیانه، متل قو

برج‌ های قو الماس خاورمیانه در زمینی به مساحت چهل‌ و سه هزار مترمربع ساخته شده است. کاربری این برج‌ها به مسکونی، تجاری و هتل تقسیم می‌شود. برج‌های قو الماس خاورمیانه شامل سه برج است که هر کدام به یکی از این کاربری‌ها تعلق دارد البته به جز برج هتل، دو برج دیگر به صورت ترکیبی به هر دو کاربری مسکونی و تجاری اختصاص دارد.این برج‌های مسکونی و تجاری دارای بیست‌ویک طبقه هستند که ۲۹۷ واحد مسکونی در آن‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین قسمت‌های تجاری این برج‌ها، سه طبقه پایین برج‌های مسکونی را اشغال کرده است و دارای ۴۸۶ واحد تجاری است. برج هتل قو الماس خاورمیانه نیز دارای سی‌وهشت طبقه است. در طراحی این برج‌ها پوشش کاربری‌های متفاوت یکی از اهداف اصلی بوده است به همین دلیل در فاصله برج‌های مسکونی و هتل یک مجموعه ورزشی نیز طراحی شده است. ساخت مجتمع قو الماس خاورمیانه در سال ۱۳۷۸ شروع شده است.

 

با در نظر داشتن کاربری‌های متفاوت برج‌های قو، این مجتمع به این امکانات ورزشی و تندرستی مجهز شده است: پلاژ خصوصی، زمین‌های تنیس، زمین‌های مینی گلف، جت اسکی و قایق، پارک آبی، شهربازی، مسیر تندرستی، سونا، سالن‌های ورزشی، انواع حمام‌های ترکی، ماساژهای تایلندی، مجموعه اسپا و سالن‌های زیبایی، اسکله تفریحی و اختصاصی مجهز به تجهیزات ورزش‌ها و تفریح‌های آبی و دریایی.

اما درباره ویژگی‌های معماری این پروژه باید گفت که نوع اسکلت آن فلزی است و دارای سیستم سقف کامپوزیت کرمیت است. همچنین فونداسیون آن از نوع پی گسترده با ضخامت ۵۰/۱ متر است و سقف طبقات آن نیز کامپوزیت است که دارای هشت سانتی متر ضخامت است.

در طراحی نمای خارجی این برج‌ها، علاوه بر وجود لیزر در بام آن‌ها که تا فاصله پنجاه کیلومتری جلوه‌گری می‌کند، برای ایجاد تصاویر سه بعدی از پروژکتورهای ۳ بعدی نیز استفاده شده است.

 

از امکانات داخلی این مجتمع بزرگ می‌توان به تعداد بیست‌ و نه دستگاه آسانسور پاناروما اشاره کرد که در تمام قسمت‌های مختلف این بر‌ج‌ها وجود دارند. همچنین در مجتمع تجاری نگین پوریا در برج قو الماس خاورمیانه، برای رفاه در رفت‌ و آمد خریداران و گردشگران، تعداد هشت رشته پله برقی نیز در نظر گرفته شده است.

 

مجموعه قو الماس خاورمیانه به آنتن مرکزی و دوربین‌های مداربسته مجهز است که در تمام قسمت‌های آن وجود دارند. علاوه بر این تمام قسمت‌های مجموعه دارای اینترنت اختصاصی است و مجهز به سیستم هوشمند اطفاء حریق از نوع اطفاء خشک و تر است.

این مجموعه دارای باند فرود هلی‌کوپتر است که روی هر سه برج تعبیه شده است. علاوه بر این بخشی برای درمانگاه و مراقبت‌های بهداشتی نیز در هتل در نظر گرفته شده است. از دیگر امکانات برج‌های قو الماس خاورمیانه باید به رستوران گردان و پارکینگ مکانیزه دوازده طبقه نیز اشاره کرد.

از ویژگی‌های معماری و ساختمانی برج‌های مسکونی نیز باید کابینت‌های برند Ave ساخت کشور اتریش، سنگ و سرامیک‌های ساخت ایتالیا و برزیل اشاره کرد. در واحدهای مسکونی شومینه‌هایی با نمای سنگی طراحی شده است و تمام واحدها مجهز به سیستم هوشمند در هستند. علاوه بر این تمام واحدهای مسکونی و تجاری مجهز به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS  و سیستم تهویه هوشمند مطبوع VRV ساخت کشورهای ژاپن و بلژیک هستند.

نگاهی به معماری برج های قو الماس خاورمیانه، متل قو


طرح احداث مجتمع قو الماس خاورمیانه در سال ۱۳۸۷ در زمینی به وسعت ۴۳ هزار متر مربع اجرا شد .

مجتمع قو الماس خاورمیانه پروژه ای منحصر به فرد در سطح کشور ، منطقه و خاورمیانه است که همه اهداف تجاری ، مسکونی ، اقامتی ، گردشگری ، فرهنگی ، ورزشی و تفریحی گردشگران داخلی و خارجی را محقق نموده و در نوع خود از طراحی منحصر به فرد و بی نظیری برخوردار است .

مجتمع قو الماس خاورمیانه شامل سه برج است که دو برج آن کاربری مسکونی و تجاری داشته و برج سوم هتل مجلل ۳۸ طبقه است . در فضای بین برج های مسکونی و هتل ، مجتمع ورزشی در نظر گرفته شده است .

هر کدام از برج های مسکونی ۲۱ طبقه دارد و در مجموع ۲۹۷ واحد مسکونی را در خود جای داده است .

در طبقات زیرین برج های مسکونی سه طبقه مجتمع تجاری طراحی شده که ۴۸۶ باب فروشگاه تجاری دارد .

نوع اسکلت : فلزی

سیستم طراحی سازه : قاب خمشی

نوع فونداسیون : رادیه ژنرال

مقاطع ستونها : باکس

مقاطع تیرهای اصلی : تیر ورق

سیستم سقف سازه : کامپوزیت کُرمیت

وزن کل میلگرد مصرفی در پی و سقف : ۳۳۰۰ تن میلگرد

وزن کل اسکلت فلزی ۱۴۰۰۰ تن

مقدار کل بتن مصرفی در فونداسیون ۲۷۵۵۰ متر مکعب

و مقدار کل بتن مصرفی در سقف ۱۷۵۰۰ متر مکعب است .

پیش از شروع مراحل احداث فونداسیون بررسی های ژئوتکنیک از نظر تعیین نوع خاک و میزان باربری آن و تعیین مشخصات فنی خاک محل ، در عمق ۳۰ متر توسط مهندسین مشاور صورت گرفته و بر اساس اطلاعات به دست آمده طراحی فونداسیون و شمع ها انجام شده است.

فونداسیون سازه از نوع پی گسترده با حداکثر ضخامت ۵۰ / ۱ متر بوده که بر روی شمع های بتنی در جا به قطر ۵/ ۱ و تا عمق ۳۰ متر واقع شده است. عیار بتن شمع ها ۳۵۰ کیلوگرم سیمان در مترمکعب است .

اسکلت از جنس فولاد ST-37 و سیستم سازه قاب خمشی ویژه بوده، مقاطع ستون ها و تیرهای اصلی از نوع تیر ورق می باشد.

کلیه مراحل ساخت از حمل مصالح به کارخانه گرفته تا ارسال و نصب در محل زیر نظر مهندسین تست و بازرسی جوش انجام شده است.

سقف طبقات از نوع کامپوزیت با ۸ سانتی متر ضخامت بوده که ترکیب آن با تیرهای زنبوری سیستم محکم و در عین حال سبکی را ایجاد می کند.

در این پروژه ۶۸۰ تن میلگرد در پی و سقف ، ۲۷۵۵۰ متر مکعب بتن در فونداسیون و ۱۷۵۰۰ متر مکعب بتن در سقف استفاده شده و کل وزن اسکلت فلزی ۱۴۰۰۰ تن است .

۱۶۸ عدد شمع بتنی در جا کلا به طول ۰۸/۳۰۳۳ و به قطر ۱۵۰ سانتی متر و به عمق های ۱۵ و ۲۰ متر در بخش مسکونی و هتل مجتمع قو الماس خاورمیانه بکار رفته است .

ساختار ستونها از نوع Box و تیرها از نوع Plate Girder است .

برش ورقها با گیوتین و اتصالات با دستگاه CNC صورت گرفته است جوشکاریهای اولیه جهت مونتاژ قطعات با جوش CO2 و جوش های تکمیلی با دستگاه جوش اتوماتیک زیر پودری انجام شده .

کلیه آزمایشات کنترل کیفی غیر مخرب ( N.D.T ) شامل آزمایشات MT, PT, VT, PT,UT در تمامی مراحل ساخت و نصب توسط ناظرین مقیم و نیز آزمایشات مخرب و نمونه برداری از کلیه مصالح مصرفی مانند فولاد، الکترود، گاز CO2 رنگ و پودر و اخذ نتایج مربوطه از مشاور ذیصلاح انجام شده است .

سندبلاست و شات بلاست تمامی قطعات با کلاس .Sa 2.5

رنگ آمیزی ستون ها در دولایه ۴۰ میکرونی (جمعاً ۸۰ میکرون) از نوع الکید و تیرها در سه لایه ۴۰ میکرونی (جمعاً ۱۲۰ میکرون) از نوع اپوکسی (رویهنهایی پلی یورتان).

کنترل ضخامت رنگ آمیزی در تمای مراحل با دستگاه الکومتر.

سیستم سقفها از نوع کامپوزیت و تیرچه کرمیت و عرشه فولادی است .

نورپردازی فضاهای داخلی برجهای مسکونی، تجاری و هتل را شرکت فرانسوی ssf اجرا کرده است .

کل سقف مجموعه تجاری از LED های RGB، Transparent تشکیل شده که این نوع سیستم نورپردازی برای اولین بار در ایران اجرا شده است .

نمای خارجی ساختمان با استفاده از پروژکتورهای ۳ نورپردازی شده که توانائی ساخت تصاویر حیرت انگیز و زیبای ۳ بعدی را در فضای بیرونی و روی نمای ساختمان را دارد .

ضمنأ استقرار لیزر بر بام ساختمان باعث شده تا مجموعه از فاصله ۵۰ کیلومتری خودنمائی کند .

۲۹ دستگاه آسانسور پاناروما در قسمت های مختلف مجموعه تعبیه شده است . ۴ دستگاه آسانسور در واحدهای مسکونی که ۲ دستگاه آن دارای کابین طلا می باشد ، ۱۲ دستگاه آسانسور در واحدهای تجاری ، ۳ دستگاه آسانسور در مجتمع ورزشی ، ۱۲ دستگاه آسانسور در هتل ۵ ستاره دولوکس بین المللی ، ۸ دستگاه آسانسور جهت رفاه حال مسافران و میهمانان هتل كه ۲ دستگاه داراي كابين طلا است ، ۴ دستگاه آسانسور مخصوص حمل غذا ، ۲ دستگاه آسانسور ویژه امور خدماتی و ۲ دستگاه آسانسور برای استخر مجموعه خریداری و جانمائی شده است .

– ۸ رشته پله برقی مخصوص مجتمع تجاری نگین پوریا در مناسب ترین محل و شیک ترین فضا ،

– سیستم هوشمند اعلام و اطفاء حریق ( اطفاء خشک و تر) در تمامی بخشهای مجتمع مسکونی تجاری ، ورزشی ، هتل و پارکینگ ،

– سیستم برق اضطراری با توان سرویس دهی در تمام بخشهای مسکونی، تجاری، هتل، ورزشی و پارکینگها ،

– اینترنت اختصاصی ،

– آنتن مرکزی جهت پوشش دهی کامل برنامه های رادیوئی و تلویزیونی ،

– دوربینهای مدار بسته جهت افزایش ضریب امنیتی در قسمتهای مختلف مجتمع های مسکونی و تجاری ،

– اسکله تفریحی بی نظیر و اختصاصی در ساحل دریای خزر همراه با مدرنترین تجهیزات ورزشهای آبی و تفریحات سالم دریائی ،

– درمانگاه و بخشهای بهداشتی در هتل بین المللی ۵ ستاره دولوکس بین المللی( الماس )،

– باند مخصوص فرود هلی کوپتر بر روی هتل و برجهای مسکونی ،

– آشپزخانه فول فرنیچر در واحدهای مسکونی با مارک بوش و میلر .

– سنگ و سرامیک ایتالیائی و برزیلی .

– شیرآلات ایتالیائی REMER .

– کابینت ها Ave اتریش .

– چوب ها و کمد ها آنتی باکتریال و دفرمه Ash کانادا .

– شومینه ها در طرح های مختلف سنگی

– انگلیسی .

– تعبیه سیستم هوشمند در کلیه واحدها ،

– متریال هتل کلاً ایتالیایی و فرانسوی طبق استانداردهای اروپا .

– پارکینگ مکانیزه در ۱۲ طبقه . – باند فرود هلی کوپتر و رستوران گردان .

– مقاوم و مستحکم در برابر زلزله ۲/۸ ریشتری .

– شیشه های ۳ جداره عایق در برابر حرارت و صوت .

– سقف کامپوزیت بتونی با ضخامت ۸ سانتی متر .

– تجهیز کلیه واحدهای مسکونی و تجاری به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS و عملیاتی کردن آن با توجه به درخواست خریداران محترم ،

– تجهیز کلیه واحدهای مسکونی به سیستم تهویه هوشمند مطبوع از نوع VRV ساخت کارخانه دایکین ( ژاپن و بلژیک ) ،

– تجهیز کلیه واحدهای تجاری به سیستم تهویه مطبوع فن کویل و هواساز ساخت کارخانه مک کوی ایتالیا ، – سیستم سرمایش و گرمایش هر واحد مجزا و اسپیلیت کانالی .

– و تعبیه و تجهیز هر یک از واحدهای تجاری و دارای به کنتور برق جداگانه و اختصاصی از دیگر امکانات مجتمع قو الماس خاورمیانه است .

شهربازی ، پارک آبی ، زمین های تنیس و مینی گلف ، جاده تندرستی ، پلاژ خصوصی ، جت اسکی و قایق ، سالن آمفی تئاتر روباز وانواع ورزش های مفرح آبی از امکانات تفریحی مجتمع قو الماس خاورمیانه است.

انواع سونا (سونای روسی- بیولوژیک)، Spa ، غار باران ، حمام ترکی ، ماساژ تایلندی، سالن های ورزشی با جدیدترین دستگاه های بادی بیلدینگ ، مراکز زیبایی پوست و مو جهت درمان و مراقبت های ویژه پوست هم امکانات ورزشی مجتمع قو الماس خاورمیانه را شامل می شود .

امتیاز شما

به بحث وارد شوید

0 thoughts on “همه چیز در مورد احد عظیم زاده و الماس خاورمیانه متل قو”

  • محمدرضا رحمتی

    جناب احد عظیم زاده را مقامات دولتی تبریز که مخالف پیشرفت آذربایجان هستند فراری داده اند تا اومده در سرزمین طبرستان سرمایه گذاری بکند

    پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه